Červenec 2013

Masato Hijirikawa

8. července 2013 v 20:52 | Nagisa |  Moje tvorba
Masato Hijirikawa z Uta no Prince-sama.
Můj scanner je ták dokonalý, že to rovnou i upravil→púl hoďka stínování a nic nejde vidět -.- ...mám takový pocit, že to asi vyfotím foťákem(tak jak vždy). Ale momentálně se mi moc nechce, takže jindy(nebo nikdy). xD


Konečně jsem taky jednou nakreslila postavu mužského pohlaví. xP

Recept na Pocky

8. července 2013 v 11:56 | Nagisa |  Jídlo/recepty
Pocky
105g polohrubé mouky
80g hladké mouky
1/4 lžičky soli
13g moučkového cukru
6g sušeného droždí
65ml mléka
25g medu (tak cca lžíce a půl až necelé 2)
25g másla
Mouku, cukr, sůl a droždí smícháme v míse a zalijeme vlažným mlékem. Po chvíli přidáme máslo a med. Vypracujeme těsto, pokud je příliš měkké, přidáme hladkou mouku nebo mléko, je-li těsto příliš tuhé.
Když je těsto hotové, vytvoříme kouli, posypeme ji trochou mouky a vložíme v sáčku do ledničky na cca hodinku. Po uplynulé době vyndáme ztuhlé těsto a začneme tvořit tyčinky(pzn. jde to celkem těžce, jelikož se těsto stahuje a navíc v troubě dost nabyde...myslím, že příště se mi to povede víc), které pokládáme na plech pokrytý pečícím papírem. Pečeme zhruba 20 minut (dokud nejsou tyčinky zlaté) na 180°C.
Až budou hotové, vyndáme tyčinky ven a necháme vychladnout. Nakonec obalíme v čokoládě či polevě(přidala jsem rozdrcené lentilky).


Je to původní recept (ZDROJ), který jsem si upravila jen tím, že jsem vypustila citrónovou kůru/šťávu. Osobně mi vážně nechutná chuť citrónu v buchtách a podobných věcech(stejně jako hrozinky).


Chutnají lépe, než vypadají. ;D

Hansel and Gretel: Witch Hunters

4. července 2013 v 15:25 | Nagisa |  Filmy!
ASOCIACE: ezoterika→magie→čarodějnice→pohádka o Jeníčkovi a Mařence (aneb na tohle už jde psát)

Hansel and Gretel: Witch Hunters

Film z minulého roku, na který jsem čekala celkem dlouho. Mám ráda nově zpracované pohádky a vůbec mi nevadí, když je tam pozměněný i děj jako např. ve filmu Sněhurka a Lovec nebo Červená Karkulka. A je-li to podané akčním způsobem s "temnými" efekty (Kletba Bratří Grimmů), tak je to jen veliké plus.

Popravdě na tento trhák jsem narazila, když jsem hledala filmy, ve kterých hrál a bude hrát Jeremy Renner. Stejně jako na Jeníčka a Mařenku jsem čekala i na Bourneův odkaz. I když musím říct, že mě moc nenadchl.
Jeremy Renner je pro mě dokonalý herec jelikož zahraje vážně cokoliv od hrdinů po psychopatického vraha. Viděla jsem ho v Avengers(Hawkeye), Mission: Impossible - Ghost Protocol(agent analytik), Thor(Hawkeye-objeví se tam na chvíli), Smrt čeká všude(pyrotechnik), 28 týdnů poté(voják→umře), S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení(zlý bývalý policajt→umře) a jako poslední Dahmer. Dahmer je vážně šílený film podle skutečných událostí...na druhou stranu smekám před Jeremym, že tohle dokázal zahrát(a to opravdu dokonale).


Trochu více jsem odběhla(odsprintovala) od tématu. Co ale ještě říct o filmu, na který se můžete podívat nebo si o něm přečíst milión recenzí(nebudu psát další)?!

Pár prt sc z úvodu filmu...to jen aby se neřeklo, že se tenhle článek netýká čarodějnic. xD
Skip A Beat

3. července 2013 v 20:12 | Nagisa |  Uta no Prince-sama
Myslím, že tímhle videem asi uzavřu anime Uta no Prince-sama. Našla jsem jedno vážně skvělé a dokonalé video, které tu musím hodit. Kéž bych to někdy uměla...asi si můžu nechat zdát. xD Ale i tak...mě napadá, že jsem už dlouho-strašně moc dlouho-nic nenakreslila. Muha..počkat..abych na to zase nezapomněla. xD Raději se budu smát, až to bude hotové.
Jo pardon..video...už. xD


Uta no Prince-sama: Maji Love 2000%

3. července 2013 v 19:29 | Nagisa |  Uta no Prince-sama

Uta no Prince-sama: Maji Love 2000% je druhou sérií Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%.
Popravdě první sérii jsem opravdu žrala, i když je to taková ta klasická romantická slátanina. Ale to je úplně jedno, člověk si u toho aspoň potlemí(takovým tím blbým způsobem→ta holka to má rozjeté na všechny strany).

Na tenhle skvost jsem narazila včera na jednom blogu (odkaz dole, btw je tam i první série), kde jsem si projížděla mangu a anime. Pak mě šokoval nález století(ok týdne) a ihned jsem si postahovala všechny díly-zase jsem si vystačila s eng. sub.- a okolo osmi hodin večer jsem spustila první díl. Asi chápete, že jsem se musela dokoukat až do konce. Už si ani nepamatuju, v kolik jsem šla spát. xD Tohle to je taky nepodstatná informace.

Jak bych shrnula celou druhou sérii? Jo, celkem dost jsem se pobavila. Možná jen bych čekala, že si Nanami na konci vybere jednoho z nich, ale ona nic...že by pokračování aneb třetí série s názvem(ani bych nehádala) Uta no Prince-sama:Maji Love 3000%?!

A na jaké postavy se můžete těšit? Samozřejmě zmíním jen ty hlavní ze skupiny STARISH(bez Nanami...tak jako ano, Haruka Nanami je hlavní postava, asi ta NEJhlavnější, ale na druhou stranu...je mi to fuk, prostě tu nebude >P).
Teď už ani nevím *jak se jmenuju. Kámen.* (pardon) kdo se mi z nich nejvíce líbí či líbil. Hm...nejspíš Hijirikawa a pak Kurusu. (SPOILER) Ach ten díl, kde Syo musí skočit na natáčení a pořád se mu to nedaří, až nakonec skočí, aby zachránil Nanami. xP


MUHAHAHAHA aneb jak bych si představovala konec (MasaHaru)


Seminární práce(Elektronická komunikace)

3. července 2013 v 13:56 | Nagisa |  Referáty a Čtenářský deník
Dneska jsem si chtěla vymazat Skype, ale místo toho jsem našla starou seminární práci na téma Elektronická komunikace. Mám takové tušení, že jsem ji měla do druháku(prvák to být nemůže...a IVT jsme měli jen první dva roky na gymplu xD...to je teda dedukce). Ještě bych řekla, že jsem za ní (možná) dostala za jedna(takže žádný brak by to být neměl). xD

Kdyby to někdo někdy chtěl/potřeboval vidět... T.T
Opět odkaz na Ulož.to: Elektronická komunikace


Zápis na VŠB 2013

1. července 2013 v 11:07 | Nagisa |  Já a tak kolem
Ták a už jsem zapsaná do 1. ročníku na VŠB-TUO EKF. Nejspíš kdybych nějak moc chtěla, tak do 9.7 můžu učinit změnu, ale asi ne. Nějak zvlášť z toho nadšená nejsem. Ono by to bylo jiné, kdybych šla do jiného města. Bohužel(?? xD) zůstávám v Ostravě. Co se dá dělat...
Třeba to byla dobrá volba a jednou budu ráda, že jsem tam šla. Uvidíme...časem.


Jen doufám, že si můžu zvolit i druhý cizí jazyk. Protože když už jsem s tím jednou začala, tak by bylo dobré v tom i pokračovat. xD A mimochodem jsem dneska našla kurz čínštiny na VŠB(celkem levný). Hehe...to bych brala. xP