Červen 2013

MBLAQ radio 2013(It's war, Smoky girl)

30. června 2013 v 14:34 | Nagisa |  K-Pop
Skupinu MBLAQ mám poslední dobou nejraději a dost ji poslouchám(furt dokola). Píseň Smoky Girl(OFFICIAL MUSIC VIDEO) vydali v tomto roce→velký comeback. Víte co mě na tom nejvíce zaujalo?! Vlasy od Thundera...jsou růžové! xD Ne jako že by se mi nelíbily....to né.


Druhá starší písnička It's War, která ma taky vlastní klip(OFFICIAL MUSIC VIDEO), je o trošičku...zábavnější. Hlavně si počkejte na konec (netřeba ani překladu→i když bych jim ráda rozuměla). Lee Joon se opět předvedl. xD (v lepším světle)
Je sranda (obě videa) dívat se na ně, jak si navzájem dělají srandu. xD A TO co tam tančí v pozadí je taky vtipné. Btw líbí se mi blond vlasy na Seunghovi (fakt mu sluší) *jak psovi uši*. xP


Yamato Nadeshiko Shichi Henge(japonské dorama)

30. června 2013 v 14:08 | Nagisa |  Filmy!

Yamato Nadeshiko Shichi Henge je japonské dorama, které má mimochodem i animované zpracování(to jsem bohužel neviděla). Po dlouhou dobu jsem se dívala jen na korejské doramy jako např. You're beautiful, Playful kiss, Boys before/over flowers. Nedávno jsem ale narazila na Yamato Nadeshiko Shichi Henge a hrozně mě to bavilo.

Bohužel obsahuje jen 10 epizod (tím pádem jsem to měla za den zkouklé). Taky tam najdeme "nenormální" jevy, což mi ani moc nevadilo...je to spíš taková oddechovka. S herci jsem byla taktéž spokojená a příjemně mě překvapilo, že hlavní hrdinka není žádná krasavice. No jako ona JE pěkná, ale není to ten typ, jaký byste čekali v podobných seriálech.

Na Youtube jsem našla všechny díly (ANGLICKÉ TITULKY). Jen jednou je tam trochu přepsané číslo, takže se může zdát, že tam jedna část chybí, ale nechybí! Pouze se přeskočilo jedno číslo.


Nový design (trochu opožděně)

28. června 2013 v 14:00 | Nagisa |  BLOG
Jéje..už je to pár dní, co jsem si to tu upravila. Starý vzhled se mi okoukal (kecám...nebyla jsem tu sto let, takže něčím jsem musela začít), a proto jsem si vyrobila nový. Spíš "nový", jelikož použitý obrázek jsem nakreslila před několika lety (je ale fakt, že ho mám strašně ráda→) už si vzpomínám, nakreslila jsem ho ve třeťáku (takže dva roky zpět?) do sešitu ze španělské konverzace (v hodině španělské konverzace xD). Celkem to byla sranda. Počkat...musím najít video které jsme dabovali... My jsme si z dabování udělali srandu a nakonec nás překvapil originál, který byl ještě více vtipnější! Krásné časy. Plácají věty jako: Kolik je hodin(Que hora es?) Kde se nachází knihovna? Šťastné Vánoce! Jedno pivo pro mě. V Mexiku je hodně takos. Pondělí, úterý, středa..... A později tam přijde člověk, který fakt španělsky umí, ale oni mu nerozumí a říkají mu, aby mluvil jak oni.
Video:

Pozadí:


Záhlaví není, pouze nakreslená (i funkční xD) navigace:


Pro přejití na úvodní stránku klikněte na modré CD vpravo nahoře. ;)

Amen & Attack

28. června 2013 v 12:41 | Nagisa |  Metalové videoklipy
Německá skupina POWEWOLF dnes zveřejnila videoklip k nové desce, která brzy vyjde taky. Jedná se o šesté(včetně Alive in the Night, na které najdeme live nahrávky největších hitů) album s názvem Preachers of the Night.
Obal alba:

Už se nemůžu dočkat, až je uvidím naživo na Masters of Rock 2013.
Tuhle skupinu jsem si hodně oblíbila a neustále si pouštím jejich alba, např. Blood of the Saints, které je z roku 2011 nebo Lupus Dei z roku 2007. Ve stejnojmenné nahrávce Lupus Dei je vyslovena modlitba Otče Náš (lat. Pater Noster). Mimochodem latinu jsem měla dva roky na gymplu a neustále jsem na ni nadávala. Teď jsem za ni ráda, jelikož aspoň trochu porozumím textům třeba od skupiny Powerwolf (která tam má latiny požehnaně). Dokonce i tu modlitbu jsme se museli učit nazpaměť (před maturou jsme se pomodlily a u 2/3 lidí to fungovalo→ja jsem mezi těmi 2). xD
Attila(zpěv) má nádherný a čistý hlas. Je mu rozumět(hodně často) a za to jsem ráda(jsou kapely, u kterých, i když je to v angličtině, rozumím každé dvacáté slovo....což je fakt zdrcující a snižuje to požitek z hudby).

Škoda že Preachers of the Night by nestihli dodat před MORem. Ale tak třeba se mi poštěstí chytit podpis na plakát? (prosím ať je v příštím SPARKU)/cd(starší nebo jen z MORu)/...už asi nic(s papírem bych tam jen tak nešla).


Ichi ritoru no namida / 1 Litre of Tears (Film/Seriál)

27. června 2013 v 14:29 | Nagisa |  Filmy!
Kdysi dávno jsem viděla seriál Ichi ritoru no namida a včera jsem zjistila, že je taky film. (Jo jsem idiot, až dneska mi došlo, že to byl ten seriál-proto mi byl povědomý-sestříhaný do jednoho filmu....a taky dneska jsem našla opravdu TEN film z roku 2005 → idiot xD)Tak jsem začala hledat na netu nějaké odkazy, videa a trailery k tomuto filmi. Musím se přiznat, že mi to zabralo zhruba hodinu. *hledala jak debil a nakonec to našla na ulož.to* Nechala jsem si tam pouze anglické titulky a spustila film. Dlouho jsem tak nebrečela (od Kokuhaku xD). Strašně smutný, ale zároveň i úžasný film. Btw doporučuji všem (citlivkám). xP

Název: Ichi ritoru no namida (1 Litre of Tears/1 Litr Slz)
Produkce: Japonsko

(seriál) Dívce, která má neléčitelnou nemoc-postupná ztráta motoriky-, vypráví její doktor o jiné dívce, jeho spolužačce, která měla stejnou nemoc. Ona zmiňovaná si psala deník/y, který/e byl/y později vydán/y knižně. (pardon, ale nepochopila jsem kolik jich bylo→přeskakovala jsem)

Film popisuje život Aye(nemocná dívka) a byl natočen podle deníku, které psala až do chvíle, kdy udržela v ruce tužku. Už nemám sílu se na něj podívat...zase bych brečela.

Trailer(seriál/seriál sestříhaný do filmu)


Kokuhaku(Zpověď)

25. června 2013 v 19:55 | Nagisa |  Filmy!
Jelikož obvykle zapomínám, tak to tu chci dát co nejdříve(tudíž teď xD).

Dva dny zpátky jsem viděla skvělý Japonský film. Upřímně jsem ho našla na nějakém blogu. Hned ten večer jsem si jej stáhla a pustila (film a CZ titulky). Jak jsem k filmu sedla, tak jsem se už neodtrhla. Musíte vidět!

Název: Kokuhaku (Confessions/Zpověď)
Produkce: Japonsko

Film se skládá ze zpovědí svobodné matky/učitelky, která přišla o svoji holčičku Manami, studenta A, který chtěl holčičku zavraždit, studenta B, který vraždu nakonec spáchal, a dívky, která se ztotožňuje se studentem A a "Vyšinutou", která otrávila své rodiče chemikáliemi.

Matka: nešťastná matka, která chce vykonat pomstu za každou cenu
Student A: nadaný, chytrý, bezproblémový, ale matka jej opustila a on se jí chce co nejvíce zavděčit (oidipovský komplex-jak vyznělo ve filmu)
Student B: podprůměrný student, chce se přiblížit studentu A
Dívka: obdivuje "Vyšinutou" a chce být jako ona, což ji přitahuje ke studentu A

Můj dojem: Film je (jak už jsem napsala) strhující a okamžitě vtáhne do děje. Dala bych mu 10/10, což potvrzuje i to, že jsem si ho hned druhý den pustila znovu.
Rada: Dívejte se večer→tma, klid...vetší prožitek

Trailer

Pocky

25. června 2013 v 19:24 | Nagisa |  Jídlo/recepty
Pocky jsou tyčinky namočené původně v čokoládě. Pocházejí z Japonska a u nás jsou k dostání v Praze(Japa-shop) a v Olomouci(popř. přes internet). Já svoje Pocky mám z Prahy(nejúžasnější kamarádka mi je dovezla z Japa-shopu). Jahodové a čokoládové...ňamňamky ;P

Co o Japonské pochoutce říká wikipedie?
Pocky (ポッキー Pokkī, Japanese pronunciation: [pok:i:]) jsou Japonská sladkost, kterou vyrábí Ezaki Glico. Roku 1966 se Pocky objevily na trhu a obsahovaly tyčinky obalené v čokoládě. Jméno dostaly po zvukomalebném slovu pokkin (ポッキン pokkin).

Pocky...teď už z půlky vyjedené. xD


Btw. jsou vážně skvělé, ale objednávat si je nebudu (v Ostravě na to nemáme obchod→a jestli jo, tak o tom nevím xD), ale vyrobím si je. Na internetu jsem našla recept a velké plus je, že si je můžete obalit do toho, co máte nejraději (miluju bílou čokoládu).

Recept najdete na leiko-sama.blog.cz

Prezentace do zeměpisu

25. června 2013 v 18:56 | Nagisa |  Referáty a Čtenářský deník
Prezentace na téma: Podpovrchová voda HERE, Polsko AQUI, Irák TADY(uloz.to)


Seminární práce(Cicero, Křesťanství ve Starověkém Římě)

25. června 2013 v 18:36 | Nagisa |  Referáty a Čtenářský deník
Další várka "školního" materiálu tentokrát seminární práce. Měli jsme je do hodiny Latinského jazyka. (uloz.to)Slohové práce(úvaha,fejeton,umělecký popis?)

25. června 2013 v 18:20 | Nagisa |  Referáty a Čtenářský deník
Slohové práce sice do referátu asi moc nezapadají, ale nemám kam jinam to "střelit" a novou rubriku...no možná později. Takže se chci podělit o moje tři slohové práce. Už si ani nepamatuju, co jsem za ně dostala (asi 2), i když okurky možná byly i za 1. xD Posuďte sami.

PS: Chyby jsem neopravila(nemůžu najít opravené papíry→při MEGA úklidu po maturitě nejspíš leží na skládce) 0:-P

PEREX → Zimní večer(blbost), Dáte si?(pamatujete na "zázračné" okurky ze Španělska?) a Bez čeho se neobejdu(úvaha o ničem na požádání)


BB cream Skin79

25. června 2013 v 17:39 | Nagisa |  Já a tak kolem
Poslední dobou se i do ČR dostala úžasná věc nazvaná BB cream. Je to make-up s perfektním krytím, SPF faktore a je hydratační. Jelikož je původem z Korey, tak obsahuje i bělící látky.

Zprvu jsem nechtěla dělat reklamu, ale musím.

BB cream je naprosto úžasná stránka, kde se dá koupit BB cream z původní země a žádný šmejd. Mám na mysli BB creamy z našich kamenných obchodů např. od Garniere. Osobně jeden doma mám, ale brzo ho někomu podaruju nebo nejlépe vyhodím. (mám málo červených krvinek a vypadám jak mrtvola/bílá až šedá pleť/pořád zelená xD ...když si dám make-up z drogérie tak se z mojí hlavy stane pomeranč oproti krku) Krytí je hrozné, barva ještě hrůznější....raději si koupím pořádný výrobek.

Už dvakrát jsem si objednala BB cream od značky Skin79 VIP Gold. (a ještě i objednám, až mi znovu dojde)


Balíček mi došel za dva dny od odeslání objednávky. Vždy přidají dva vzorky-Misha BB cream a The Premier od Skin79.


Ještě jednou připomínám stránky www.mybbcream.cz

Recenze na BB creamy (CZ):
*poslouchat dokola se to nedá, ten slovník xD →Čechy?*


Zahraniční recence VIP Gold :


Sushi King Ostrava

25. června 2013 v 17:02 | Nagisa |  Jídlo/recepty

Dnes jsme byly s kámoškou v centru kvůli brigádě. V agentuře nám dali vizitku, že máme poslat životopis, a tak jsme byly rychle venku. Jak jsme tak šly, tak se mě zeptala, jestli nechci jít na sushi. Ok...u sebe pouze 70,-Kč a to p pohodě stačilo. ;)

Sushi-king se nachází v centru Ostravy(tram. zst. Důl Jindřich, trolej. zst. Husův sad) dejme tomu kousek od Stodolní. Tam je mimochodem taky jeden sushi bar, ale od kámošky vím, že je docela drahý. Oproti tomu je Sushi-king levný. Jak jsem se zmínila, seženete tam 6 kousků sushi za 50(zeleninové), 70(ryby) nebo 120(úhoř) korun. Potom tam mají různé speciální nabídky/sety. Pití je tam taky poměrně v normálu(levné na sushi bar) a podávají i např. sake(zkusila jsem, ale znovu bych si ho nedala) nebo švestkové víno(hrozně mi chutnalo, dokonce v něm plavala švestka). Na 100% se tam zanedlouho opět objevím a vyzkouším japonské čaje.
Prostředí je příjemné(na mě až moc IKEAcké),taktéž i personál a japonská hudba je nádherným zpříjemněním.


Fotky:
Sushi v Brně

25. června 2013 v 11:56 | Nagisa |  Jídlo/recepty
Minulý rok jsem musela(chtěla) jet na GAUDEAMUS, což je veletrh Vysokých škol nejen v ČR konající se každoročně v Brně-Výstaviště. Musím se přiznat, že mi to nebylo nic platné...vážně na nic. Jediná pozitivní věc-lízátko z VŠB (na kterou nejspíš půjdu, ale vybrala jsem si úplně jiný obor, než jsem v ten moment chtěla(geoinformatika tuším a teď je to ekonomie).


A proč o tom mluvím? Po veletrhu jsem si šla (s mamkou-studovala tam a tak mi dělala průvodce) projít město a na jídlo jsem se stavila do Asijského bistra (možná že to byla restaurace?). K mému překvapení měli sushi a japonské/čínské pivo. Objednala jsem si japonské pivo (mamka čínské...nebo spíš já jsem ji to objednala, abych to mohla zkusit xD), pekingskou polívku a sushi s okurkou a lososem. *ty kjávo..mám fotky jen piva..vždycky to zapomenu vyfotit, stejně jako v sushi kingu* (důvod jít tam znovu xD)


Ohodnocení: levné takže jsem si nestěžovala, ale přece jen→pivo(ať už čínské nebo japonské) bylo nic moc...prostě české je nejlepší, pekingská polévka byla...jak to říct...divná, ale zasytila, konečně SUSHI...naprosto dokonalé sushi(bylo to poprvé, co jsem ho jedla, když nepočítám TO z Makra-se sushim to nemělo mnoho společného)

Vietnamská kuchyně

25. června 2013 v 11:02 | Nagisa |  Jídlo/recepty
Nevím jak vy, ale mě strašně chutná Vietnamská kuchyně. Jejich Pekingská polévka (pálivá) a závitky Nam bych mohla jíst pořád. Kousek od mého baráku je Vietnamská restaurace (ne bistro ale obyč. restaurace). Pravda..momentálně mají rekonstrukci, takže tam jít nemůžu, ale ještě tak měsíc zpět jsem tam byla. Levné a chutné.

Minulý rok, když jsme navštívili s třídou Prahu, tak jsme každý den zašli do jiné restaurace. Nejprve do Mexické (ušla), české (nejhorší) a nakonec Vietnamské (bistro), kde jsme se najedly nejlépe. Foto:A o dva měsíce dříve (probably xD) jsme u mojí kámošky Lenky(Trang) připravovaly Nam. Byly tak dokonalé...až jsme je musela na Silvestr udělat doma znovu(jo povedly se). Foto:Když už tu tak mluvím o restauraci(opět né bistro), v Českém Krumlově jsme taky jednu navštívily. A že neuhádnete, co tam měli... točící stůl??. Posílaly jsme si po něm jídelní lístky a foťáky. xP Foto:


Ovšem že nudle taky kuchtím, ale kdo dneska ne?! x)

Kiss cosplay

25. června 2013 v 10:45 | Nagisa |  Já a tak kolem
Jak už jsem se zmiňovala, objevila jsem se na posledním zvonění...za kytaristu z Kiss. Samozřejmě jsem měla s sebou celou skupinu (xD). Kdyby vás náhodou zajímalo, kolik jsme vybrali...no nebylo to slavné. Nejspíš z toho důvodu, že jsme neobtěžovaly každého, ale hlavně proto, že lidi jsou dnes skrblíci. Ostrava, co by jste čekali...taky nikomu nic nedávám, takže mi to vůbec nevadilo. Byla sranda a to mi naprosto stačí! x)

Fotky? Jen pár...a foťáky by potřebovaly upgradeovat. xD

Maska (Gene Simmons) se mi vytvářela poměrně dobře. Barvy stály okolo 20,- Kč jedna? (moc už si to nepamatuju, ale byly levné) v papírnictví (jen černá a bíla-vypadá to jak fix). Kytary každá za stovku v tomtéž papírnictví. Btw. prošly jsme tři na Hlavní třídě, než jsme je našly.


Graduation 2013

25. června 2013 v 10:19 | Nagisa |  Já a tak kolem
S rokem 2013 přišla i moje maturita na wigymu. Jak jsem byla vynervovaná, tak jsem ji úspěšně složila (matika-státní 1, čeština-st. 1, matika-školní 1, angličtina-šk. 1, zeměpis-šk. 2) a mám i vyznamenání (což jsem měla za celé ty čtyři roky na gymplu jen jednou→ve čtvrťáku xD). Jednoduše už to mám všechno za sebou. Přijatá jsem na dvě výšky(OU a VŠB-TUO), ale pořád nevím, kam půjdu. Na rozhodnutí mám ještě nějakých čtrnáct dní... takže zatím v klidu.

Momentálně mám delší prázdniny a už teď nevím, co s ním. Taky jsem si vzpomněla na svůj blog, kde jsem nebyla už...no poměrně delší dobu. Vystřídala jsem design a začnu psát nějaké ty články. Ale ze všeho nejdřív bych se chtěla rozloučit s wigymem a mojí třídou. I když jsem si neustále říkala, že tu školu nemám ráda, bude mi chybět.

Pár fotek by mohlo stačit. ;) Sayonara...


Hukvaldy 2010 (1.D)


Lysá hora 2012 (3.D)


Praha 2012 (4.D)


Poslední zvonění 2013 (4.D)


Chata 2013 (4.D)


Tablo 2013 (4.D)


Moje dokonale nedokonalá třída. Někdy to bylo vážně o hubu chodit na wigym (=Wichterlovo gymnázium xP)....a co nám to dalo? Hodně! *i když si občas přijdu stejně vypatlaná jak předtím*
Zanechalo to na nás stopy: viditělné i ty na první pohled nepovšimnutelné. No sami se podívejte, co to udělalo se mnou! xD


Ale né...nevypadáme zase až tak hrozně. xD


Hasta luego wigumáci, už mě tam jakživa neuvidíte!
Btw. všem tu školu domoručuji. ;D