Červen 2011

Jigoku Shoujo recenze

30. června 2011 v 15:10 | Nagisa |  Jigoku Shoujo

Jigoku Shoujo (Dívka z pekla)

Autor recenze: Nagisa

Jigoku Shopujo vypráví příběh Dívky z pekla, vlatním jménem Enma Ai. Toto nadmíru neobvyklé povolání-posílání lidí do pekla- už vykonává takřka 200 let. V době kdy Ai ještě žila, v její rodné vesnici věřili lidé na bohy více. Vesničané uctívali boha, který jim přinese úrodu a hojnost. Ovšem takové "dary" nejsou zadarmo, musí obětovat dívku z vesnice. Vybrána byla Ai. Po určitých incidentech(viz.anime-nechci to prozrazovat celé xD) pohřbili zaživa ji i její rodiče. Nenávist vůči vesničanům,kteří ji zavraždili, nakonec přerostla ve smlouvu s Pánem pekla. Ai vypálila svoji rodnou ves. Za všechno musela zaplatit vykonáváním práce, která zahrnuje vyšetřování a pak převezení po lodi prokletých do pekla.
O půlnoci se můžete dostat na pekelnou stránku, tedy pokud cítíte nenávist, a tam zadáte jméno osoby, která by měla být poslána do pekla. Jigoku Shoujo obdrží vaši zprávu ve své skrýši. Pak vám předá slaměnou panenku s červenou stuhou, po rozvázání bude msta vykonána. Ale má to háček. Až umřete budete také posláni do pekla. Avšak jak Ai často říka: "Až umřete." xD Dále je to na vás. Ve většině případech se můžete těšit, že si peklo užijí darebáci a vrazi. Bohužel někdy dojde k nedorozumění a ...(občas mi i ukápla slza) Během těch dlouhých let si Ai našla pomocné síly. Těmi jsou Ichimoku Ren, Wanyudo a Hone Onna. Později ještě dva.Všechny postavy si okamžitě zamilujete.
Pokud jde o můj osobní názor: Vřele doporučuji a to nejen pro krásný styl kresby a skvělou práci dabérů. Ponořte se všichni do děje jednoho z nejúžasnějších anime a prožívejte příběhy nejen vymyšlené, ale i podobné reálnému životu. Naleznete zde opravdový přehled problémů dnešní moderní společnosti.

Série: 3 (každá 26 dílů)
Animovaný / Drama / Horor / Psychologický
Režie: Takahiro Ōmori

http://fc08.deviantart.net/fs36/i/2008/283/9/3/Jigoku_Shoujo_by_calii.png

Znak Dívky z pekla: Je to důkaz o provedené pomstě a smlouva s Jigoku Shoujo v jednom, objeví se na těle člověka po rozvázání červené stuhy.

http://fc06.deviantart.net/fs71/f/2010/050/a/5/a5c210450a7453be6a90927c353f2999.jpg

Sláměná panenka: V panenku se proměňují pomocníci Ai, po rozvázání zmizí.

http://th04.deviantart.net/fs18/PRE/f/2007/208/e/8/jigoku_shoujo_Wallpaper_by_Favole666.jpg

Uprostřed Enma Ai, dole zleva Wanyudo, Hone Onna a Ichimoku Ren.

Prázdniny a opět nový design

30. června 2011 v 12:08 | Londa ( Nagisa ) x.x |  BLOG
Sláva

Následují moje kecy, nenutím nikoho to číst. xD

Konečně prázdniny....
Je to divné ale z celých dvou měsíců se těším jen na pár chvil. A to navíc dva týdny před školou a jeden za chvíli. Hrůza...a to by si člověk řekl, že to bude oddych. Já se spíš ukoušu nudou. Navrhovala jsem kamarádům něco, ale bohužel všichni mají hódně věcí v plánu. Jinak řečeno: "Nemají na mě čas." Začínám se cítit stále víc pod psa.
Že by to dokonce bylo horší, než když jsem chodila do školy? xD Víte jaká stránka se mi nejvíce za poslední dobu líbila? Depka.cz Naprosto úžasná stránka. Ještě lepší bylo,že by to do mě nikdo neřekl. No...radši nic. Je toho tak hodně co bych tu chtěla napsat, ale vím že tohle nikdo nečte. Zbytečně se namáhám... x) Ale kdyby někdo se nudil stejně jako já, nebyla bych proti společné návštěvě kina, nebo něčeho podobného... Třeba zabijem čas. xDKaždý čte jen důležité, takže kdo nečetl to nad tím...nevadí, stejně tam jsou jen "hloupé" kecy. Začnu se tu více objevovat a samozřejmě i jinde. xD Volejme třikrát sláva internetu a portálu Blog.cz, díky za tohle spojení s lidmi. xD Amen


PS: Poslední dobou mě manga vůbec nebaví, ale pozor...neuvěřitelně se mi líbí anime a jeho příběh "mimo". Hlavně boje v SS. xD ♥ Bleach je další důvod proč žít. xD (To byl vtip...teď když půjdu do třeťáku, tak skákat pod vlak by byl hřích. Už to nějak doklepu. xD ) A toto video...♥ El vídeo muy bonito. (španělština)

Nový design je tady taky. xP

Záhlaví:


Pozadí: